Radno vrijeme Lučke službe

Na sjednici Upravnog odbora  Jedriličarskog kluba ˝Split˝ održanoj dana 04.07.2017. g. donijeta  je slijedeća ODLUKA:

Lučka služba će u ljetnom periodu raditi ponedjeljkom i srijedom od 12-20 sati, a u zimskom periodu ponedjeljkom od 12-20 sati, sve prema članku 6a Pravilnika o korištenju veza. Zimski i ljetni period se uzima u obzir prema cjeniku za korisnike vezova (ljeto 01.04.-15.07.).

 

Predsjednik UO JK Split

Vedran Ujević

 

Rad prema novim terminima počinje od idućeg tjedna.

 

 

OBAVIJEST ČLANOVIMA

Webaster stranice JK Split je omogućio da svi članovi kluba imaju pristup sadržaju koji je vidljiv samo za registrirane korisnike - članove JK Split.

Neki od članova čije e-mail adrese znamo su dobili obavijest sa korisničkim imenom i lozinkom.

Sustav funkiconira tako da je svim članovima dodjeljno korisničko ime u obliku: PREZIME IME (velikim slovima sa dijakritičkim znakovima i razmakom) i lozinka koja je OIB pojedinog člana.

Ukoliko imate dodatnih pitanja slobodno se obratite u tajništvo ili računovodstvo kluba.

Povijest

JK SPLIT Povijest kluba

Početak druge polovice XX stoljeća obilježava veliko zanimanje  splitske mladeži za bavljenje športom. Bile su to godine kad su se već zaboravljale ratne nedaće i osjećala potreba za športom kojim se moglo zadovoljiti i potrebe i ambicije

U Splitu tada djeluje nekoliko istaknutih športskih klubova, spomenut ćemo Hajduka, Jadrana, Gusara, Labuda  ...

Nikakvo čudo da je nekolicina entuzijasta, zaposlenika splitskog brodogradilišta, pokrenula akciju za osnivanjem još jednog jedriličarskog kluba, potpomognuta materijalno i organizacijski od tada jakog brodogradilišta.

Treba istaknuti Petra Vicića, Vinka Jelasku i Nevena Duplančića koji su već 1947. godine osnovali Pomorsko brodarsku sekciju Narodne tehnike u brodogradilištu.

Donacijama brodogradilišta grade se najprije jedna Šljuka a zatim i dvije jedrilice nacionalne klase L-5.

Godine 1950. održana je osnivačka skupština društva na kojoj je za predsjednika izabran Petar Ozretić, a tajnika Petar Vicić.
JK Labud je pružio gostoprimstvo i skupštini i upravi kluba te je omogućio privez klupskih brodica u svojoj lučici.

Izgradnjom športske lučice u Špinutu g  1953. te društvenog doma 1962. i hangara 1969. udareni su čvrsti temelji kluba, koji se dalje razvija upotpunjujući flotu klasnih jedrilica gradnjom jedrilica međunarodne klase R 5,5, Dragona, Zvijezda, Šljuka  i nacionalne klase L-5 te nabavkom jedrilica olimpijskih klasa..

Tijekom vremena klub je prošao nekoliko organizacijskih faza da bi se g. 1988. formirao kao Jedriličarski klub 'Split' koji je dobio koncesiju za lučicu posebne namjene 'Split' kojom upravlja zajedno s Klubom športskih ribolovaca 'Split'.

Članovi su nastupali na lokalnim, državnim i medjunarodnim regatama u početku s manjim uspjehom da bi u godinama koje slijede osvajali brojna državna prvenstva, prva mjesta na međunarodnim regatama u Kopru, Opatiji, Hvaru, Zadru, na prvenstvima Balkana, EP i drugim.

Slijedi pregled sudjelovanja naših članova na regatama po klasama jedrilica tijekom proteklih godina, koliko je to dostupno.

Klasa Olimpijska jola

 Karlo Bauman 1953 PJ, Toni Bui 1954 PJ 3. mj 1956 PJ 3. mj., Uroš Petrošić 1957 PJ 2.mj., Joško Gašpić, Ante Perić

Klasa L5

Petar Vicić 1951, 1952 PJ, Petar Ozretić 1957 PJ, Igor Ivančić, Vinko Hranuelli, Mile Alujević, Ante Šerić 1963 PJ, Joško Buljan, Marko Nedić, Marko Lisica 1966 PJ, Mijo Bratić

Klasa Dragon

 Petar Ozretić (Genovska regata 1955 g.) , Petar Vicić 1954 PJ, 1955 PJ 2. mj., 1957, 1958, 1959 PJ, Toni Bui, Uroš Petrošić 1958 PJ 3. mj., Radman 1960 PJ 3. mj.

Klasa R 5,5

 Frane Škarić ( Genovska regata 1955 g.), Stipišić

Klasa FD

 Uroš Petrošić, Vanja Mijić/Igor Ivančić, Nede Marušić/Ante Ivančić/Srđan Dvornik

Klasa Šljuka

 Ante Ivančić, Srđan Dvornik, Vlado Kaliterna, Vanja Mijić, Joško Buljan/N. Fredotović, Ivica Vesanović, Ivica Pilić, Mladen Perišić. Kaliterna-Dvornik 1972 g.Riječka R. 3.mj.,PJ-Portorož 4.mj.,R.Chiogia 3.mj.,Kup Casino-Portorož 1.mj.,1973 g.Copa Barbanera-Trst 4.mj.Mijić-Dvornik        1974 PJ-Rijeka 2.mj.

Klasa Cadet

 Siniša Maleš/ D. Majstrović 1977 PJ, PSl, PH, , Drago Majić / Z. Gudelj1973 PJ, SP 5.mj., Zlatko Ćurković/I. Makjanić 1974 PJ, SP 6 mj., S. Maleš/Mladen Makjanić 1975 PJ, PH, SP 13 mj., M. Makjanić/I. Gudelj  1977 PSl 3 mj., 1978 PJ 4. mj., Gudelj/Gogala 1980 PJ 2. mj., Danko Matulović,  S. Maleš/A.Kustić, Marko Prančević,  Budimir/Krtolačić, N. Tabak, Vanja Mijić,  Nikola Drmač, Ante Šerić.

Klasa Europa

 Igor Pjacun 1984 PH 3.mj. 1990 PJ, 1991 PJ  Darko Šupuk 1992 PH, Alen Kustić,  K. Bonačić,

Klasa Star

 Uroš Petrošić,  Ivica Vesanović, Daroslav Makjanić, Frane Kustić, Ivo Jerčić 1954 PJ 3. mj., N. Tončetić, Stanko Ninčević

Klasa 470

Ante Ivančić/ Vlado Kaliterna 1975 PH,  1978 PJ 2. mj.,1979 PH, 1984 PJ,  Drago Majić 1980 PJ, PH 3. mj , Vlade Kaliterna/Srđan Dvornik, , Ivo Makjanić/M. Mamić BI 3 mj.,I. Makjanić/Burazer Distrikt Cup Munchen 1981 2. mj.,Alen Kustić, Majić/Gudelj, Budimir/Delić, Tabak/Burazer, Jasna Šupuk/Tihana Tadinac, Ravi Copić / Nikola Drmač  1989 PH 3.mj., 1990 PJ , 1992 PH 3. mj i 1994 PH,  braća Bulaja 1994 PH 3. mj.  i OI 2004  Ante Ćesić/ Ante Kujundžić  2003 EP jun. 2. mj., 2004 SP jun 1. mj, PH 1. sen i 1 jun. 2005. PH 3. mj,  M. Tabak, jedre i Bulaja/Stipaničev, Šupuk/Stagličić, Đakulović/Dogan, Knezović/ Jerčić, Plenković/Asanović

Klasa 420

 Nenad Budimir 1975 PH, Alen Kustić/M. Mamić 1980 PJ i PH I. Makjanić 1980 3.mj., N. Maleš 1979 PH, Ravi Copić /Nikola Drmač 1990 PJ, PE,jun Bulaja 1991 PJ, Toni Bulaja/ B. Barišić 1992 PH, Boris Stipaničev/Edi Pilav, 1994 PH, Vrdoljak/Čerina, B. Jurić

Klasa Finn

 Marko Vanjaka, Lukša Cicarelli, Marin Mrduljaš 1979 PJ 2.mj

 PH, 1984 PJ, 1989 PJ, S.Orhanović 1979 PJ jun 1980 PH, 1981 PJ 3.,  Marko Prančević 1978 PJ 2. mj.,1980 PJ 3. mj., PH 3.mj.,  Mladen Makjanić 1980 BI 1. jun., 1983. PJ  sen. i jun , PH  sen. i jun., 1988.PH , 1989 PH sen, 2002 SP veter. 4 mjesto, Neno Viali 1980 PH 1 jun.,1984 PJ 2. mj. Neno Gašpić, Sergije Dvornik 1989 PH 3. mj, 1990 3.mj. 1992 PH 3. mj Nikola Drmač 1992 jun, Zlatko Ćurković, Marin Mišura 2009 PH., Lelo Kolombatović, Tonko Pivčević 1966 PJ 3.mj. , Jakša Vlahović,

Klasa Europa

 Igor Pjacun 1984 PH 3. mj., PJ 3 mj., Boris Vrdoljak, G. Grubišić, Neno Gašpić,  D. Šupuk 1992 PH,  1993 PH, J. Vidović 1992 PH 3. mj., Jerko Urlić

Klasa Laser

Zlatko Ćurković, Emil Budimir, Stipe Orhanović, Alen Kustić, Drago Majić 1976 PJ, Marko Prančević 1977 PJ sen i jun, 1978 PJ, Srđan Dvornik 1977g.PJ-Pula 2.mj.,1979 g.PH-Rovinj 1.mj.,1980 g.PH-Zadar 2.mj.,Kriterijska R.-Split 1.mj.,1981 g.PH-Split 3.mj.,VNJ-Split 3.mj.,1982 g.PH-Split 3.mj.,PJ-H.Novi 3.mj.,1983 g.PJ-Split 2. mj.,PH 2.MJ.,1984 g.PJ-Baošić 2.mj.,PH-Zadar1.mj.,1985 g.Ilidenska R.-Ohrid 3.mj.,1986 g.Kriterijska R.-Pula 1.mj, Neno Viali 1980 PH, N. Orhanović,   Neno Gašpić 1992 PH, 1993 PH 1994 PH 2.mj.,   Siniša Maleš, Tonči Antunović Graja 1993 MI 3. m.j. 1994 PH 2. mj, Darko Šupuk 1994 PH

 Mladen Makjanić 1979. PJ 1 jun. 2 sen, PH 1 jun, 2 sen., !980. PJ. sen, i jun., 1981.. PH, 1982. PH sen. i jun. PJ sen. i jun., 1983. PJ sen i jun, 1984. PJ, 1985. PJ, 1986. PJ, Europa Cup 8. Anzio 5., 1987 PJ, Anzio 2 (od 119), 1988. PJ, Anzio 4 (od 136), 1989. PJ, 1990. PJ, EP 4., BI 1 mj., Europa cup 3 mj., 1991. MI 2 mj., SP 3 mj., 1993 PH 2. mj , 2001 PH vet., 2002 PH vet, 2003. PH vet, 2004. PH vet.,

Adrian Roković 1995 PH, Leo Jeričević,.Marko Bertolino, Ante Vanjaka, Roko Muštra. Tonko Kuzmanić.

Klasa Laser 4.7

Bojan Ive 2003  Europa Cup 2. mj.,  . Luka Jerčić 2004 PH 2. mj.,. Jelena Mađarević 2005 PH 2. mj, 2006 PSl 3.mj Luka Jerčić 2006 PSl 2. mj., Nikola Majstrović 2006.PH, , Antea Kordić 2007 EP 3. mj., 2008    PH, PE 2 mj.., SP 2 mj.,Europa Cup Attersee 1. mj., Dino Sindik 2009 PH 3.mj..

Marko Mađarević , Mislav Jaić i Petar Lošić, Lovre  Božaić, Miran Knezović, Ivan Bijelić, Ivan Čudina,

Klasa Laser radijal 

2008 Luka Jerčić Europa Cup Attersee 3. mj. Darko Šupuk 1993 PH 2.mj., 1994 PH,

Klasa Optimist

Ivo Makjanić 1975 PH, 1977 PH 2. mj., Vinko Ivančić, Alen Kustić  1975 PJ 3.mj, 1978 PJ,1979 PH 2.mj.., Ravi Copić 1984 PH 2.mj. Boris Stipaničev  1992 PH, Jasna Šupuk 1992 PH 3. mj., 1993 PJ, Toni Bulaja,  Vedran Grga Ive, Bojan Berlengi,  M. Ban, Toni Sardelić,  Stjepan Ćesić, Petar Lošić,  Damir Burica, Roko Muštra 1997 PH, SP Team race 3. mj, 1998 PH,  Ante Ćesić  2003 EP 2 mj., PH,  Antea Kordić 2004 PH,  Nikola Majstrović 2003. PH 2 mj, 2005 Marko Mađarević PH 2. mj., Snježana Mađarević 2005  PH 2 mj. do 12 god.,.2006. Snježana Mađarević PH 3. mj. , Dino Sindik PH 3. mj., Lota Copić  2009 PH .

 jedre i Stanislav Zavadlav, Anđela Demichelli, Mia Slapničar, Iris Belamarić, Stipe Gašpić, Jure Sladić, Mario Novak, Ivan Jurić, Toni Bušić, , Dea Belamarić, Ema Slapničar i Miro Bilić.

Momčadsko prvenstvo Hrvatske 2003. 1. mj. 2004. 1. mj.: Nikola Majstrović, Luka Jerčić, Tonči Knezović, Miran Knezović, Antea Kordić i Marko Mađarević. 2005. 2. mjesto, 2006.  1 mjesto: Marko Mađarević, Antea Kordić, Roko Štambuk, Dino Sindik, Snježana Mađarević. 2007. 3.mjesto.

Adriatic Cup – Senigallia 2004 1. mj u sastavu: Roko Štambuk, Luka Jerčić, Tonči Knezović, Miran Knezović, Antea Kordić i Marko Mađarević.

ACY match races – nastupali su Ante Antunović Graja i Darko Šupuk

I u krstašima su naši članovi osvajali brojna odličja na regatama, spomenimo 'Jenny' s B. Tomićem i Rankom Dimićem, 'Ocean Blue' s Daliborom Lošićem, 'Tica' s Darkom Makjanićem, 'Vesi' s Vladom Kaliternom, ‘’Jabuka’’ Nenad Foscarini, 'Sanja' s Jakšom Božikovićem, 'Pere' s Gordanom Krstulovićem, 'Jabuka's Nevenom Foscarinijem,  'Inat' S Jozom Treursićem, 'Prkos'  s Rankom Dimićem, 'Mutni' s Nikšom Mrduljašem, 'Alda' s Frančom Kustićem, 'Linoa' s Brankom Pavazzom,  'Nautilus', pa  poslije 'As kupa',  ‘UFO’ i ‘Angello Rosso’s Tončom Antunovićem,  'Viga' s Vedranom Ujevićem, skiperom godine 2006 u izboru časopisa ‘’Naše more’’i 'Orion II s Vladom Kaliternom ‘Joli’ s Draženom Tvrdićem, Vinko Maroević s ‘Vinkom’, ‘Panda’ Nikša Giovanelli, ‘Citroen’ s Đakulovićem, Bulaja, Polić, ‘Nidia’ s Leom Staničićem, ‘Burnica’ s Mislavom Zupom,   ‘Sveti Klement’ s Nedom Marušićem, ‘Nanar II’ s Tihomirom Josipovićem., ‘Crna zvijer’ Tonči Puljiz, ‘UFO’ Denis Zorić, ‘Vjetropir’ Krsto Mihaljević, ‘Barbarella’ Igor Jovanović.

Pored nabrojanih državnih, europskih i svjetskih prvenstava sudjelovali smo i pobjeđivali i na brojnim regatama u zemlji i vani: Velika nagrada Jadrana, Hvarska novogodišnja,  prvenstva Splita, Dalmacije, Kvarnerska, Portoroška,

Viška, Oko Sušca, Hvarska regata krstaša, Mrdujska, Jadranska, Transjadranska   i druge su bile mjesto gdje su se brusili naši jedriličari.

Osamdesete godine prošlog stoljeća su bile naše zlatne godine!!! Tri godine za redom smo osvajali 'Zlatno jedro srednjeg Jadrana' kao najuspješniji klub.

naši jedriličari  Majić, Ćurković, Maleš, Budimir, Prančević, braća Makjanić, Kustić, Ivančić/Kaliterna, Mrduljaš i drugi su bili među najboljima.

Tome je značajno doprinio i naš tadašnji trener, domar, vozač Srećko Balić- Keko koji je bio duša natjecateljskog pogona od 1978-1996 godine. Ne možemo zaboraviti ni Stanka Ninčevića  stručnjaka za brodomodelare, stratega i taktičara regatnog jedrenja, te trenera Danka Rossa.

Osobito smo ponosni bili na naše Optimiste državne  prvake u pojedinačnoj i momčadskoj konkurenciji. Treba istaknuti našeg višegodišnjeg uspješnog trenera Optimista Željka Vojvodića.

.

Legenda: PJ – državni prvak, PH -   državni prvak, BI – Balkanske igre, MI- Mediteranske igre, PSl prvak Slovenije,  SP – svjetsko prvenstvo, OI olimpijske igre, sen-senior, jun.- junior, Anzio- međ. regata u Anziu, Italija, Europa Cup- serija regata za skupno prvenstvo Europe.

Naš klub je organizator mnogobrojnih regata.

Godine 1972. organizirali smo Svjetsko prvenstvo klase CADET, što je bilo prvo takvo prvenstvo organizirano u Splitu.

Od 1953 g. održavamo regatu krstaša na ruti Split-Maslinica-Hvar-Split koja se već uvukla pod kožu jedriličarima i koja se g 2010. organizira 57. put.

Tradicionalne su naše regate: prvenstvo grada Splita za Optimiste i Lasere, regata Split 1700 za olimpijske klase.

Godine 2006. organizirali smo EP  Laser Masters

Organizirali smo i brojna državna prvenstva u svim olimpijskim klasama i Optimistima.

Suorganizatori smo zajedno s splitskim klubovima regate Split Olympic Sailing week koja se razvila iz regate Velika nagrada Jadrana.

Među aktivnim članovima ubrajamo i brojne jedriličarske suce. Ističemo Darka Makjanića prvog Hrvata, međunarodnog jedriličarskog suca od 1982. g,, Alena Kustića međunarodnog regatnog  funkcionera,  te Mladena Makjanića međunarodnog suca od 2005. g. Imamo i nekoliko nacionalnih sudaca i sudaca.

Ponosni smo na našu školu jedrenja koja uvježbava vrsne jedriličare i odgaja krasne mlade naraštaje.

Naši članovi su bili aktivni i u radu jedriličarskih saveza od gradskog, županijskog, republičkog i saveznog, a bili su prvi u formiranju današnjeg Hrvatskog jedriličarskog saveza. Slobodno možemo reći da je Petar Vicić bio alfa i omega amaterskog rada na razvitku jedrenja u klubu i savezima kaodugogodišnji tajnik.

REDOVNA SKUPŠTINA JK SPLIT

Poštovani članovi,

Pozivamo Vas na Skupštinu JK "Split" koja će se održati u srijedu 31. Svibnja 2017. sa početkom u 17:30 sati u velikoj sali u zgradi društvenog doma u Lučici.

Materijale za Skupštinu možete preuzeti na donjim linkovima ili u tajništvu i računovodstvu kluba.

Molimo da se odazovete ovom pozivu kako bi imali potreban kvorum za održavanje Skupštine.

 

Tajništvo JK Split

 

Dnevni red Skupštine

4._--_2016-12-07_zapisnik_Skupštine.pdf

4._--_2017-01-17_zapisnik_Skupštine.pdf

5._--_2017-05-31_izvjesce_UO_skupstina.pdf

8._--_2017-05-31_izvjesce_o_radu_NO.pdf

10._--_2017-05-31_prijedlog_UO_izmjena_i_dopuna_Statuta.pdf

10._--_2017-05-31_STATUT_JK_SPLIT_sa_izmjenama_i_dopunama.pdf

11._--_2017-05-31-Pravilnik_o_luckom_redu_Lučice_Split.pdf

11._--_2017-05-31_Pravilnik_o_pravu_korištenja_veza_u_Lučici.pdf

11._--_2017-05-31_Pravilnik_za_natjecateljske_krstaše_JKS.pdf

12._--_1998-01-14_Stari_Ugovor_JK-KSR.pdf

13._--_2017-05-31_sporazum_JK_-_KSR.pdf

13._--_2017-05-10_sporazum_JK_-_RK.pdf